Zalety i wady domków holenderskich

domki holenderskie

Domek holenderski to parterowy budynek, który wykorzystywany jest w celach rekreacyjnych. W domu tym można gościć rodzinę i przyjaciół oraz spędzać razem wspólne chwile, nie tylko w okresie letnim. Większość domków holenderskich przeznaczona jest do żytku zarówno w okresie wakacyjnym, jak i zimowym. Z całą pewnością zakupienie domku holenderskiego to rozwiązanie bardzo praktyczne. Posiadając taki domek na własność, nie trzeba martwić się o brak miejsca w danej wakacyjnej lokalizacji.

Jakie są zalety domu holenderskiego?

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup domu holenderskiego. Najważniejszą jego zaletą jest niska cena. Za używany domek w czasowym w dobrym stanie klient zapłaci około 10 tys. zł, a za nowy w przybliżeniu trzy razy więcej. Oczywiście cena zależy od wielkości domku holenderskiego i jego wyposażenia. Obecnie w większości przypadków domki holenderskie są w pełni umeblowanego i wyposażonego w podstawowe urządzenia, a także posiadają nowoczesnym system ocieplania oraz ogrzewania. Zatem konsument nie musi kupować nowych sprzętów. Kolejnym atutem domku holenderskiego jest mobilność. Większość tego rodzaju domków umieszczone są na kółkach, dzięki czemu możliwe jest przemieszczanie się w dowolnej chwili. Jednak trzeba pamiętać o tym, że domek holenderski nie jest przystosowany do poruszania się po drogach, a co za tym idzie nie wolno go podpiąć do samochodu i jechać. Tego typu obiekty przewożą wyspecjalizowane firmy transportowe. Ponadto domek holenderski wyróżnia się dużą wytrzymałością, dzięki czemu wytrwa długie lata we wszystkich warunkach atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że na postawienie domku holenderskiego nie są potrzebne żadne specjalne pozwolenia. Wystarczy złożyć zawiadomienie do urzędu.

Jakie są wady domu holenderskiego?

Domek holenderski nie posiada zbyt wiele wad. Dla niektórych osób problemem może okazać się regularne dbanie o strukturę domku. Domek przeznaczony do rekreacji może być produkowany z materiału podatnego na korozję. Dlatego każdy klient przed zakupem domku holenderskiego powinien sprawdzić, jakiego materiału został wykonany. Do wad można dodać jeszcze krótkie pozwolenie na postawienie domku uzyskiwane z urzędu. Jest ono ważne tylko 120 dni. Po upływie 120 dni należy ponownie złożyć wniosek, a później czekać do 21 dni na decyzję. Poza tym klient, kupując nowy domek otrzymuje gwarancję producenta, która obejmuje elementy zewnętrzne konstrukcji, wyposażenie i meble. Z kolei, wybierając obiekt używany, musi brać pod uwagę jego wady powstałymi w wyniku eksploatacji. Tak więc należy szczególnie zwrócić uwagę na podwozie, ramę i stan dachu domku.

Niewątpliwe warto inwestować w domki holenderskie. Naturalnie inwestycja ta jest dość sporym wydatkiem, ale może kazać się świetnym rozwiązaniem podczas wymarzonych wakacji. Pozwoli on uniknąć problemów związanych z noclegiem. A przede wszystkim, to właściciel domku holenderskiego decyduje o tym, w jakim miejscu i czasie chce zamieszkać. Co więcej, przy systematycznej pielęgnacji zostanie on własnością przez długi okres.

4 listopada, 2022 przez