Pomysł na biznes – wypożyczalnia samochodów

wypozyczalnia samochodów

Realizacja pomysłu na własny biznes polegającego na wypożyczaniu samochodów jest bardzo kosztowna na tego rodzaju biznes trzeba wyłożyć niebagatelną sumę pieniędzy. Z przeprowadzonych badań tego rynku wynika, że w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej korzystanie w naszym kraju z usług wypożyczalni samochodowych jest mało popularne. Warto jednak zaznaczyć, że z roku na rok chętnych przybywa. Większe ożywienie widać w firmach, które oferują samochody znanych światowych marek.

W Polsce jest zarejestrowanych około 1000 firm zajmujących się wynajmowaniem samochodów, właściciele tych firm robią wszystko aby stać się najatrakcyjniejszym na rynku i przyciągnąć do siebie klienta. Warszawska wypożyczalnia samochodów oferuje klientom auta całkowicie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Oferty firm

Wynajęcie samochodu może być długoterminowe, średnioterminowe i krótkoterminowe wynajem długoterminowy to zazwyczaj okres od roku wzwyż, okres najmu średnio terminowego to co najmniej kilka miesięcy. Wypożyczanie aut średnioterminowe jest najkorzystniejsze dla wielu firm z uwagi na wynikający z takiego rozwiązania niski koszt uzupełnienia braków transportowych w najgorętszym dla firmy okresie. Biorąc pod uwagę koszty jakie trzeba by było ponieść w przypadku zakupu nowych samochodów oraz koszty ich utrzymania oferta średnioterminowego wypożyczenia jest bardzo korzystna. Przykładem firmy oferującej krótko i długoterminowy może być wypożyczalnia samochodów Warszawa o nazwie GrandMobile.

Z wypożyczalni samochodów korzystają firmy będące ubezpieczycielami, ci wypożyczają auta jako pojazdy zastępcze dla swoich klientów. Zazwyczaj są to samochody o niskim standardzie, a ich wypożyczenie jest tańsze.

Otwarcie wypożyczalni w celach biznesowych jest nie lada wyzwaniem przede wszystkim trzeba mieć zdolność kredytową i spory kapitał początkowy. Oprócz zakupu samochodów trzeba liczyć się z wydatkami związanymi ich eksploatacja czyli wymianę opon, naprawy i oczywiście opłaty za ubezpieczenia tych pojazdów. Wypożyczalnia zazwyczaj posiada w ofercie nie mniej niż 10 samochodów, aby zacząć swoją działalność od takiej ilości aut konieczne jest wyłożenie dużej gotówki na ich zakup. W ofercie wypożyczalni powinny znaleźć się również auta, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Dla powodzenia interesu niezbędna jest również odpowiednia lokalizacja wypożyczalni.

Najlepiej jeśli będzie to blisko lotniska, dworca kolejowego, musi też dysponować sporym parkingiem. Wypożyczalnia ma szansę powodzenia również w mniejszych aglomeracjach, gdzie nie ma konkurencji. Niektórzy właściciele wypożyczalni chcąc zwiększyć zyski firmy otwierają przy nich myjnie to też nie jest zły pomysł. Warto dodać, że ten biznes powoli ale się rozkręca, przybywa firm i osób prywatnych chcących korzystać z tej usługi z wielu różnych powodów.

Pomysł prowadzenia biznesu na wypożyczalnie aut jest też możliwy przy posiadaniu nieco skromniejszych nakładów finansowych. Właściciel wypożyczalni ma możliwość współpracy z sieciówką, która zapewnia dostęp do aut, a nawet dostarcza zlecenia są to przeważnie klienci assistance.

Luty 28th, 2018 przez