Inwestycja w nieruchomości – czy warto?

nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości ma na celu zakup mieszkania, domu, gruntu, magazynu itp. w celu osiągania z niego zysku. Zakupione budynki i grunty można dzierżawić lub wynajmować otrzymując z tego tytułu regularny dochód lub też po kilku latach sprzedać za wyższą cenę. W zakupionej nieruchomości można także prowadzić pensjonat, biuro lub inne usługi przynoszące zyski.

Zyski osiągane z nieruchomości zależą przede wszystkim od jej rodzaju, użytkowania oraz lokalizacji. Zdecydowanie najłatwiej znaleźć najemców obiektu mieszczącego się w centrum miasta lub innej dogodnej lokalizacji w przypadku takich nieruchomości, mimo sporej konkurencji, ryzyko niepowodzenia jest stosunkowo niewielkie. Wynajmując mieszkanie nie ma konieczności, aby posiadać specjalistyczną wiedzę- wystarczą podstawowe przepisy prawne. Jedyne zagrożenie stanowią lokatorzy, którzy mogą nie spełniać naszych oczekiwań i przysparzać sporo kłopotów.

Wynajmując całe budynki, nie musimy obawiać się konkurencji- takich ofert jest na rynku zdecydowanie mniej. Należy jednak liczyć się z potrzebą posiadania ogromnego kapitału oraz faktem, że wiedza z zakresu prawa, urbanistyki, budownictwa a także ochrony zabytków będzie nam niezbędna.

Inwestując w nieruchomości jesteśmy w stanie zarobić więcej niż na lokacie bankowej, warto jednak dobrze zaznajomić się z rynkiem, aby przedsięwzięcie było dla nas jak najbardziej opłacalne.

Maj 6th, 2017 przez