Inwestycja w polski rynek sztuki

sztuka polska

Inwestowanie w polskie działa sztuki nie jest specjalnie popularne wśród Polaków. Możliwy wypływ na tą sytuacje może mieć mylna świadomość, że dzieła sztuki są niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Jednak możliwości zakupu polskiego dzieła sztuki w ostatnim czasie stają się dużo dogodniejsze, niż to miało miejsce w przeszłości.

Pod kątem inwestowania. Mając kilkanaście tysięcy do zainwestowania można stać się posiadaczem obrazu dobrze zapowiadającego się artysty, którego promocją w świecie zainteresowane są liczące się na rynku profesjonalne instytucje.

Innym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych którzy nie są posiadaczami takiej gotówki jest oferta leasingu lub kupna na raty wynoszące kilkaset złotych miesięcznie. Są to rozwiązania finansowe, które mogą rozwinąć rodzinny rynek sztuki.

Wiadomym jest, że polski rynek sztuki jest wyjątkowo niedoceniany w porównaniu do innych państw europejskich. Największy na świecie dom aukcyjny oznajmił, że według ich wyliczeń polski rynek sztuki jest aż 16 krotnie niedoszacowany w porównaniu do średniej europejskiej. Najprościej mówiąc obraz namalowany przez polskiego artystę będzie 16 razy tańszy od dzieła namalowanego przez zagranicznego artystę który tworzył w zbliżonym okresie. Inwestowanie w dzieła sztuki to inwestycja długofalowa. W przypadku dzieł sztuki z roku na rok zyskujemy tylko na ich wartości. Można powiedzieć, że jest to w Polsce rynek bardzo perspektywiczny.

Listopad 24th, 2015 przez