Program dla pierwszego biznesu czyli wsparcie na starcie

W ramach rządowego programu pod nazwą Pierwszy Biznes – Wsparcie na Starcie, możliwe jest uzyskanie pożyczki na założenie pierwszej firmy. Może z niego skorzystać każdy kto posiada dobrą koncepcję na założenie firmy i będzie to potrafił przedstawić w przekonujący sposób. W ramach programu rządowego można uzyskać nisko oprocentowaną pożyczkę w wysokości 81 tysięcy złoty na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i 24 tysiące na stworzenie miejsca pracy. Na całościową realizację tego programu rząd przeznaczył 500 milionów złotych.

Studentka z Poznania wpadła na pomysł aby swoje zamiłowanie do podróżowania połączyć z biznesem. Postanowiła otworzyć mobilną kawiarnię. Za pieniądze otrzymane w ramach rządowego programu kupiła trzy kołowy rower z wyposażeniem do parzenia kawy oraz przyczepę. Zakup przyczepy pozwala na dalsze podróże i przy tym zarabianie pieniędzy na sprzedaży kawy.
Oferowane w bankach pożyczki komercyjne są zdecydowanie mniej korzystne mimo że są udzielane na założenie firmy. Nisko oprocentowana pożyczka z rządowego programu może okazać się strzałem w dziesiątkę i założeniem własnej dobrze prosperującej firmy.

Lipiec 20th, 2015 przez