Inwestycja w lokale zadłużone

W obecnym czasie znakomitą inwestycją może okazać się zakup zadłużonego mieszkania. Jest to inwestycja niezbyt skomplikowana do przeprowadzenia, a zysk jest możliwy w dość krótkim czasie. Ponad to okazji na dokonanie kupna tego rodzaju lokalu nie brakuje. Są to osoby znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i z reguły zagrożeni licytacją komorniczą. W takim wypadku mają oni do wyboru aby zbyć mieszkanie na własną rękę lub poddać się licytacji komorniczej.
W wariancie pierwszym będzie to z korzyścią dla nich ponieważ przynajmniej jakaś część pieniędzy zostanie dla nich w portfelu, z uwagi na wyższą cenę jaką w ten sposób są w stanie osiągnąć.

inwestycja w lokale

Okazji do zakupu lokalu zadłużonego jest dużo i można je znaleźć w internecie oraz w ogłoszeniach prasowych. Ponieważ tym osobom spieszy się z dokonaniem transakcji przed licytacją można liczyć na upust co do ceny. Inną formą jest wzięcie udziału w licytacji komorniczej, ale tu już będzie konkurencja i wymagane jest wpłacenie valium, które jest warunkiem przystąpienia do licytacji. Ważną kwestią jest aby po decyzji zakupu konkretnego lokalu udać się do Centralnej Bazy Ksiąg Wieczystych, celem sprawdzenia numeru księgi wieczystej. Takie dane obecnie można też sprawdzić w internecie. Kolejną ważną rzeczą jest aby upewnić się przy podpisywaniu umowy czy jest tam zawarta informacja, że część pieniędzy jest przeznaczona na spłatę długu. Da to pełną gwarancję, że nie kupiliśmy mieszkania zadłużonego.

Przy wyborze lokalu warto zwrócić uwagę na jego lokalizację, będzie to miało spory wpływ na późniejszą cenę jaką będziemy w stanie wynegocjować przy sprzedaży.

Ważny jest także wygląd samego budynku i wiele innych czynników jakie mogą mieć znaczenie na wartość wyremontowanego już lokalu. Potencjalni klienci na pewno będą zainteresowani czy jest w pobliżu domu parking, handel i usługi, a także przedszkole czy żłobek. Znaczenie ma też komunikacja miejska, jeżeli jest to miejsce oddalone od centrum dobrze by było aby było tam wygodne połączenie z centralnym punktem miasta. Cenną informacją może być to, że jeżeli mieszkanie sprzedamy zaraz po remoncie będziemy musieli zapłacić duży podatek. Jeśli jednak za uzyskane pieniądze zakupimy kolejne mieszkanie lub wpłacimy je na spłatę kredytu hipotecznego z podatku będziemy zwolnieni.

Remont lokalu najkorzystniej zlecić prywatnemu wykonawcy, potrwa to nieco dłużej ale wyniesie sporo taniej. Dobrze jeśli kamienica to nowe budownictwo oznacza to lepszy standard budynku dla przykładu windę co dla wielu jest istotne.

Czerwiec 30th, 2015 przez