Alternatywy dla lokaty

Obniżka stóp procentowych, której po raz kolejny dokonała rada polityki pieniężnej spowodowała większe zainteresowanie kredytami i zadowolenie u osób, które je spłacają. Takie obniżenie stopy procentowej nie jest z korzyścią dla wszystkich, procenty obniżone do poziomu 1,5 procent nie są opłacalne dla osób chcących lokować swoje oszczędności.

alternatywna dla lokaty

Rynek złota i akcji też nie wydaje się być bezpieczny, alternatywą w tej sytuacji jaką obecnie obserwuje się na rynku inwestycyjnym, może okazać się zainwestowanie w nieruchomości. Warto dodać, że taka transakcja jest nie zależna od stóp procentowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób nie posiadających gotówki rzędu 300 lub 400 tysięcy są obecnie mikro apartamenty.

Są to małe, ale bardzo funkcjonalne mieszkania często kilkunastometrowe, które można kupić już za ponad 100 tysięcy złoty. Pierwsze tego rodzaju apartamenty powstały na Dolnym Śląsku, a ich pomysłodawcą jest prezes spółki Dolno Śląskie Inwestycje SA. Dariusz Wilczewski. Mikro apartamenty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i sprzedawane są jeszcze przed zakończeniem budowy.

Oferta wrocławskiego Startera ma jeszcze dodatkowe plusy osoba, która zakupiła lokal nie musi we własnym zakresie starać się o najemcę. Takie formalności zapewnia operator, właściciel po wykupie lokalu może swobodnie cieszyć się opłat płynących z wynajmu.

Niskie stopy procentowe pozwolą osobom mniej zamożnym zaciągnąć 100 tysięcy kredytu, a po dołożeniu do tego własnych około 40 tysięcy złoty możemy stać się posiadaczem własnego lokalu i wynajmować go. Decyzja o zakupie lokalu powinna być jednak dobrze przemyślana ważną kwestią będzie tu lokalizacja. Jeżeli lokal będzie znajdował się w budynku wybudowanym w centrum miasta, a w jego pobliżu będą sklepy parking to będzie to oznaczało wyższy standard.

Może to sprawić, że w przyszłości będzie ją można łatwo sprzedać na rynku wtórnym. Oferta przedstawiona deweloperów ma spowodować większe zainteresowanie zakupem własnego lokalu przez osoby mniej zamożne. Obniżenie stóp procentowych przez RPP ma spowodować, że będzie więcej chętnych do zaciągnięcia kredytów. Tym samym spowoduje podniesienie wzrostu gospodarczego.

Czerwiec 30th, 2015 przez