Inwestycje w wino

Jeżeli podejmiemy decyzję, o inwestowaniu w wino, musi ono pochodzić z regionów Bordeaux, najlepszy będzie rocznik z 1855. Na szczególną uwagę zasługują wina pochodzące z upraw limitowanych z First Growths, to tam, znajduje się pięć najważniejszych winnic. Z uwagi na niewielką produkcję, a wzrastającą liczbę chętnych do inwestowania w ten produkt, kupno, tego luksusowego trunku to nie lada wyzwanie. Wino stało się pożądanym towarem inwestycyjnym. Konkurencją dla inwestorów europejskich, stali się Chińczycy, których popyt na towary luksusowe wzrósł do 25 procent światowego rynku towarów luksusowych.

inwestycje w wino

Wino aby stało się towarem inwestycyjnym, podlega pewnym kryteriom. Przede wszystkim musi być zachowana wysoka jakość wina, dla kolejnych roczników przez dziesiątki lat, musi też być możliwość jego przechowywania i dalszego rozwoju. Wiadomo już że inwestowanie w wino jest sposobem na zniwelowanie ryzyka. Stopy zwrotu na rynku win są bardzo dobre, roczny wynik to nawet 20 procent. Takie rezultaty dają lepsze wyniki niż, inwestycja w ropę naftową lub złoto. Analiza rynku win z ostatnich ośmiu lat wykazuje jedną stratę na poziomie 5 procentowym.

Aby ten szlachetny trunek nie stracił na swojej wartości, musimy zadbać, o jego przechowanie. Skrzynki powinny być oznakowane i zabezpieczone. Koniecznie musimy zadbać, o ubezpieczenie aby w razie nie zależnych od nas wypadków, móc odzyskać zainwestowane pieniądze. Rynek wina jest wolny od spekulacji, mamy tu sprzedaż i popyt, w przeciwieństwie do złota, które ulega ciągłemu przetwarzaniu,a tym samym nie znika z rynku, wino jest konsumowane i znika. Wiadomo, że ze stu procent inwestorów 25 procent to ci, którzy nie są zainteresowani konsumpcją wina, a nastawiają się na zysk. Ten rodzaj inwestowania naszego kapitału, wydaje się być pewny i dość łatwy.

Marzec 25th, 2015 przez